Eski MHK Başkanı Lale Orta’dan Erden Timur’un iddialarına cevap!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski Başkanı Lale Orta, Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’un bir televizyon programında yaptığı açıklamalara cevap vererek, “Erden Timur’un kamuoyunu yanıltan hayal ürünü sözleri için gerekli açıklamaları yapacağım” dedi.

LALE ORTA: “HAYAL ÜRÜNÜ SÖZLERİ İÇİN AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Ömer Faruk Ünal’a konuşan Lale Orta, “TFF Başkanı ile yazıştım. Hukuk Kurulu’nun gerekli incelemesinden sonra gerekli açıklamaları yapmalarını bekliyorum. Ben de Erden Timur’un kamuoyunu yanıltan hayal ürünü sözleri için gerekli açıklamaları yapacağım” ifadelerini kullandı.

Lale Orta’nın önümüzdeki günlerde konuyla ilgili basın toplantısı yapması bekleniyor.

ERDEN TİMUR NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, “Lale Orta’nın VAR görüntüsünü Ali Koç’a göndermesi kaydı var. Bunlar sokak dedikodusu değil. Doğruluğu teyit edilmiş. 3 Şubat 2023’te yapılmış. Riva’daki kayıt odasına giriş çıkış kaydediliyormuş. Teknolojik partner Hawk Eye’a bildirmek zorundasınız” açıklamasını yapmıştı.

Timur, “3 Şubat 2023’te Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının VAR kayıtlarını alıyor. Cep telefonuna kaydediyor. VAR kayıtları 1 sene silinemiyor. Bunun görüntüleri TFF’de ve Eye Hawk’da var. Lale Orta’nın girdiği kesin. Bundan sonra daha da tuhaflaşıyor. Lale Orta bazı hakem arkadaşlarına gönderiyor. ‘Bu görüntüleri Ali Koç’a da gönderdim’ diyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x