Burs ve Kredi Başvuruları Başladı: KYK Burs Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrası KYK Burs ve Kredi başvuruları merak konusu oldu. Peki, 2023-2024 KYK burs ve kredi başvuruları nasıl yapılır? KYK Burs ve kredi kimler başvurabilir? KYK Burs ve kredi başvuru tarihleri Nelerdir? Detaylar haberimizde…

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği burs ve kredi başvuruları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamada burs ve kredi başvurularının başladığını duyurdu.

Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “GSB burs ve öğrenim kredisi başvuruları başladı. Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden, 19 Ekim Perşembe günü saat 23.59’a kadar yapabilirsiniz. Eğitim yolculuğunuzda daima yanınızdayız.” ifadelerine yer verdi.

KYK Burs Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Burs/kredi başvuruları her yıl yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir.

KYK Burs ve Kredi Kimler Başvurabilir?

İlk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları burs ve kredi başvurusunda bulunabilecek.

KYK Burs ve Kredi Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Bu yılki KYK burs ve kredi başvuruları 12-19 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x