Altay Bayındır’dan çok konuşulacak Galatasaray itirafı

İngiltere Premier Lig ve ve Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakiplerinden Manchester United forması giyen milli kaleci Altay Bayındır, katıldığı bir podcast programında kariyeri, Fenerbahçe günleri ve gelecekle ilgili konuştu.

“Defans ve forvet oynamak istiyordum”

Manchester United TV’de United’ın eski futbolcusu David May ile sunucu Sam Homewood’un sorularını yanıtlayan Altay Bayındır, kaleciliğe başlangıç hikayesiyle ilgili olarak, “İlk oynadığım pozisyonum defanstı, sonra forvet oynadım. İlk kulübüm Bursaspor’da defans oyuncusuydum. Bir gün kaleci antrenmana gelemeyince menajerimiz bana; ’Altay sen uzunsun, kaleye git ama keyif yapacak zaman yok’ dedi. Ben defansta ve forvet olarak oynamak istiyordum ama ’tamam deneyelim’ dedim. Kaleye geçtim ve çok iyi hissettim” dedi.

“Kaleye geçmeden önce anneme danıştım”

Kaleciliğe geçmeden önce annesine danıştığını da belirten başarılı futbolcu, “Annem mutfaktaydı, ona; ’Şu anki pozisyonum hakkında ne düşünüyorsun? Forvet oynayabilirim. Ya da kaleye geçebilirim’ dedim. O çok bilmese de biraz biliyordu, çünkü evde her gün maç izliyorduk ve bana; ’Kaleye geçebilirsin, senin için daha iyi olur. Uzunsun ve orada daha az koşman gerekir’ dedi” açıklamasını yaptı.

“Galatasaray en büyük derbiydi”

Sam Homewood’un; ’Fenerbahçe’deyken en büyük maç ya da dikkat etmek gerektiğini düşündüğünüz takım kimdi?’ sorusuna ’Galatasaray’ cevabını veren Bayındır, “Galatasaray en büyük derbiydi. Beşiktaş ile oynadığımız maçlar da büyük maçlardı ama Galatasaray farklıydı ve o atmosferi çok seviyordum” diye konuştu.

Manchester United’ın eski futbolcusu David May ise, “Galatasaray’la oynayacağımız maç öncesinde boğazda bir otelde kalmıştık ve bütün gece Galatasaray taraftarları bizi uyanık tutmak için otelin etrafında bir aşağı bir yukarı dolaşıp gürültü yapıyorlardı. Açık ara Türkiye en iyi ve tehlikeli atmosfere sahipti diyebilirim” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x