Ren Protocol Varlıklarını FTX’e Aktaracak

Ren Protocol‘ün tüm varlıkları ve hisseleri, iflas eden kripto şirketi FTX tarafından kontrol edilen soğuk cüzdanlara aktarılacak.

Ren Protocol, platformu 2022’de satın alan FTX, Alameda ve iştiraklerinin, platforma tüm kripto varlıklarını FTX borçlu cüzdanlarına aktarma yetkisi ve talimatı verdiğini duyurdu. Ren, bu hareketin borçluların sistem ve altyapılarının olası bir şekilde kapanması durumunda varlıklarını korumalarına izin verdiğini söyledi. Ren Protocol yaptığı açıklamada, fonları borçlunun diğer cüzdanlarından ayırmak amacıyla varlıkları Ren için ayrılmış ayrı bir cüzdana aktaracaklarını vurguladı. 

2022’de Alameda Tarafından Satın Alınmıştı

Ren, daha fazla kaynak toplamak ve DeFi alanında birlikte çalışabilirliği teşvik etme misyonunu ilerletmek için 2 Şubat 2022’de Alameda Research’e katıldı. 

Platformun CEO’su Taiyang Zhang’a göre Alameda ile yapılan bu anlaşma, teknolojisinin ademi merkezileşmesini hızlandıracak. Zhang ayrıca blogunda paylaştığı bir gönderide Alameda’nın kaynaklarına sahip olacaklarını vurguladı. Ancak, FTX ve Alameda Research geçen yıl kripto para tarihindeki en büyük iflaslardan birini yaşadığı için işler planladığı gibi gitmedi. 

Bunların yanı sıra topluluk üyeleri Ren Protocol’ün varlıklarının transfer edileceği haberine çeşitli tepkiler ile yanıt verdi. Bir Twitter kullanıcısı Ren’in yasal olarak sağlamlaştığı yorumunda bulunurken, bir başka üye yaşananlara inanmadığını söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir