İftar menüleri 2023: 7. Gün iftar menüsü

Ramazan ayının ilk haftasını yavaş yavaş bugün itibariyle bitiriyoruz.  

Ramazan ayının yedinci gününde iftar menümüzde öncelikle her zaman olduğu gibi içimizi ısıtan bir çorba ile başlıyoruz. Çorbadan sonra aslında tek başına bir öğün olan bir yemekle ve yanına enfes tadıyla bir eşlikçi ile devam ediyoruz. Son olarak da çayın yanında ağızda kıyır kıyır dağılan bir şerbetli tatlı ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte sizlere fikir vermesi amacıyla hazırladığımız, Ramazan ayının yedinci gün iftar menüsü…

7.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Domates çorbası,
  • Biber dolması,
  • Fırında patates, 
  • Şekerpare

DOMATES ÇORBASI

Yazdan hazırladığımız domates pürelerini değerlendirmenin zamanı geldi. Büyük küçük herkesin bayılarak içeceği enfes domates çorbasına rendelenmiş kaşar peynir koymayı sakın unutmayın.

Tam kıvamıyla: Domates çorbası tarifi

BİBER DOLMASISosuyla birlikte pişen ve ardından fırında nar gibi kızaran biber dolmasına iftar sofranızda yer açın. Hem gözünüze hem de midenize hitap edecek biber dolmasını mutlaka denemelisiniz.

Yanında yoğurtla lezzetini katlayın: Biber dolması tarifi

FIRINDA PATATESBiber dolması aslında başlı başına bir öğün ama yanına bir eşlikçi iyi gider dedik. Fırında baharat aromasıyla pişen, kızartmadan daha sağlıklı bir tarif ile devam ediyoruz.

Baharatların aşkı: Fırında patates tarifi

ŞEKERPAREİftar sofrasına daha oturulmadan koyulan çayın yanına, ağızda kıyır kıyır dağılan ve tadını damakta bırakan şekerpare ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz. Şekerparenin tadına doyum olmaz ama siz yine de fazlaya kaçmamaya dikkat edin.

Mutlu son: Şekerpare tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir