Güne başlarken bilmeniz gerekenler

4 Eylül 2023 Pazartesi günü, Türkiye’de ve dünyada bugün beklenen gelişmeler şu şekilde…

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya’ya gidecek. Erdoğan, Rusya’nın Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelecek. Erdoğan ile Putin’in görüşmesindeki en önemli gündem maddesi 17 Temmuz’da Rusya’nın çekildiği Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması olacak. İki lider, anlaşmanın yeniden hayata geçirilmesi için atılabilecek adımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunacak.

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 4-8 Eylül 2023’te uyum eğitimleri gerçekleştirilecek. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 11 Eylül 2023 Pazartesi günü ders başı yapacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim (MYK) toplantısı saat 14.00’te Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerini açıklayacak.

Ticaret Bakanlığı, ağustos ayına ilişkin dış ticaret rakamlarını duyuracak.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu’nda 8 Eylül’de Eskişehir’de Ermenistan’la mücadele edecek ve 12 Eylül’de Belçika’da Japonya ile özel maçta karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Eğitim Tesisleri’nde hazırlıklara başlayacak.

Teniste sezonun son grand slam tenis turnuvası ABD Açık’ta ana tablo mücadelesi sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x