Depremin Ardından Hatay’da İçme Suyu Bulamadıklarını Söyleyen Vatandaşların İsyanını Duymalısınız!

Geçtiğimiz ay boyunca ardı ardına gerçekleşen korkunç depremlerden en çok zarar gören illerimizden biri Hatay oldu. Depremin ilk gününden bu yana önce enkaz altında kalan insanların kurtarılması, evlerini kaybeden vatandaşlar için yiyecek ve barınma ihtiyacı, bunun ardından çadır eksiği, hastalık riskini önlemek ve kişisel hijyen için portatif tuvalet ve banyo ihtiyacı derken Hataylı vatandaşların geçtiğimiz hafta en çok sıkıntı yaşadığı konunun ‘içme suyu’ olduğu belirtildi.

İçme suyu bulamadıklarını söyleyerek isyan eden vatandaşların paylaşımları ve gelen tepkiler için buyurun… ?

6 Şubat günü gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından geçtiğimiz 20 Şubat gününde iki deprem ile tekrar sallanan Hatay, afetlerden en çok zarar gören illerimizden biri oldu.

Depremin ilk gününden bu yana önce enkaz altında kalan insanların kurtarılması, evlerini kaybeden vatandaşlar için çadır ihtiyacı, hastalıklardan korunmak ve hijyen için deprem bölgelerine portatif tuvalet yapılması gibi tüm ihtiyaçlara en olarak, son bir haftadır Hataylı vatanadaşlar içme suyu sıkıntısı çekiyor!

Hatay’da yaşanan içme suyu sıkıntısına dair sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar şu şekilde;

Depremzede bir vatandaşın paylaşımı;

Yaşanan son siyasi gelişmeler, deprem gündemini değiştirerek depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının gözardı edilmesine neden oldu.

Bu görüntüler ise bir şişe su için sıraya giren insanlara ait.

İhtiyaç çağrılarının ardından AFAD, Ahbap gibi kuruluşlar ve çeşitli belediyelerden su yardımı yapıldığına dair görüntüler de geldi.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir