Apple M3 Max Özellikleri Detaylanıyor

Bloomberg’e göre Apple, 16 çekirdekli CPU, 40 çekirdekli GPU ve 48 GB RAM içeren yeni bir M3 Max çipi test etmeye başladı. Bu M3 işlemci, MacBook Pro’nun kalbinde yer alacak ve onu Apple’ın ürün yelpazesindeki en güçlü cihaz yapacak. Kaynaklara göre J514 kod adlı modelin önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor.

Apple şu anda M3 yongaları ile test aşamasında ancak şirketin bize bu yıl içinde bunlar için ilk detayları vermesi bekleniyor. Mark Gurman’a göre Apple, yeni M3 işlemcili yeni iMac’leri ve MacBook Pro’ları test ediyor. Şirketin bu yılın sonlarında yıllık etkinliğinde yeni cihazları piyasaya sürmesi bekleniyor.

M3 çipine geçiş şirketin giriş seviyesi Mac’lerinde yapılan güncellemelerle büyük olasılıkla Ekim ayında başlayacak. Apple, tümü önümüzdeki 12 ay içinde piyasaya sürülecek olan M3 tabanlı iMac’leri, 13 inç MacBook Pro’ları, 13 inç ve 15 inç MacBook Air’leri ve Mac mini’leri test ediyor. 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin güncellenmiş sürümlerinin 2024 yılında M3 Pro ve M3 Max yongalarıyla gelme ihtimali oldukça yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x