28 Martta dYdX Versiyon 4’un Özel Test Neti Başlıyor

Merkeziyetsiz borsa dYdX, yeni Cosmos tabanlı Blockchain’ine geçiyor.

Bazı 3. partilerin kullanımına açık olacak özel bir test ağı başlatıyor.

DYDX, 28 Mart’ta Cosmos Tabamlı Blockchain Ağını Başlatıyor

DYDX, 28 Mart’ta Cosmos tabanlı Blockchain’inin özel bir test ağını başlatıyor. Ağ ilk kez bazı 3. partilere açık olarak başlatılacak.

Merkeziyetsiz borsa, StarkWare tarafından inşa edilen Ethereum üzerinde bir Katman 2 ağı olan StarkEx’ten Cosmos ekosistemindeki kendi uygulamaya özel, Blockchain’e geçmenin sancılarını yaşarken, son kullanıcıya kullanıma sunmadan önce kademeli testlere odaklanan beş aşamalı bir planı hayata geçiriyor.

İkinci aşamada borsa, kendi geliştiricilerinin tüm temel işlevlerini kontrol etmesi için dahili bir test ağı çalıştırdı ve başarıyla tamamlandı. Bu üçüncü aşamada, ağ üzerinde doğrulayıcı olarak görev yapacak, beyaz listeye alınmış üçüncü partilere açık olacak özel bir test ağı planlanıyor. Bu aşamanın 2-3 hafta süreceği planlanıyor ve sonrasında herkese açık bir testnetin başlayacağı biliniyor.

Bu özel test ağı sırasında dYdX, doğrulayıcıların oluşturulmasına ve ağ yükseltmelerinin gerçekleştirilmesine odaklanacak. Doğrulayıcılar, borsanın bazı ana trade özelliklerini de test etmiş olacaklar.

dYdX ayrıca bir iOS uygulaması, bir Android uygulaması ve bir web sitesi geliştiriyor. Cosmos zincirleri arasında kripto para göndermenin bir yolu olan IBC’yi kullanarak, dYdX zincirini, Cosmos ekosistemindeki diğer blok zincirlerine bağlamayı da amaçlıyor.

Daha fazla detay için resmi İngilizce açıklamayı okuyabilirsiniz.

dYdX Hakkında

dYdX, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri için kaldıraçlı işlem yapmanıza olanak tanıyan lider bir merkeziyetsiz borsadır.

Ethereum Blockchain’i üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışan platform, kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Önde gelen finansal teknoloji yatırımcıları Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX, 27 Temmuz 2017’de kurulmuştur. dYdX’in öne çıkan özellikleri arasında düşük ücretler, hızlı işlem süreleri ve güvenli işlemler yer alır. Platform, merkezi bir yapıya sahip olmadığından, kullanıcılar kendi fonlarının kontrolünü tamamen kendileri sağlayabilirler. v4 ile birlikte tamamen merkeziyetsiz olmayı amaçlayan dYdX, merkezi borsalar ile yarışacak bir ürün çıkarmayı hedeflemektedir.

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir